SilverMint Makuch2000

Mam na imię Magda i od ponad dwudziestu lat działam w branży turystycznej. Turystyka i podróże to moja praca i pasja. Organizuję i pilotuję wycieczki, piszę o podróżach, ale moje prywatne wyjazdy są zawsze w rytmie slow. I to nimi dzielę się z Tobą na tym blogu.

Nie zapisuję liczby odwiedzonych miejsc na świecie i w Polsce, ale w ciągu tych lat uzbierało się ich setki. Od kilku lat w podróżach towarzyszą mi dzieci, a wyjazdy są nie tylko sposobem na wspólne spędzenie wolnego czasu. To także, a może przede wszystkim, lekcje historii i przyrody oraz nauka tolerancji, szacunku i otwartości na świat.

Jestem autorką przewodników “Mój nieoczywisty Dolny Śląsk”. To interaktywne e-booki, który stały się inspiracją dla setek Czytelników, pragnących odkrywać mój region i jego mniej znane zakamarki. To wiele lat podróży po moim regionie. Szereg miejsc, których nie ma w popularnych przewodnikach.

Blog SilverMint

W poszczególnych kategoriach, znajdziesz relacje z naszych wypraw w poszukiwaniu ciekawej przyrody, tajemniczych miejsc i sporo aktywności na świeżym powietrzu. Sporą część wycieczek stanowią wyjścia w góry z dziećmi, także w poszukiwaniu minerałów oraz zimowe szaleństwo na nartach. To moje pasje od najmłodszych lat, którymi zaraziłam dzieci.

Szczególnie często na trasie naszych wycieczek są zamki i pałace. Nie tylko te odnowione, piękne i błyszczące, ale także te zaniedbane i opuszczone, często w tragicznym stanie. Chcę je pokazywać je, póki jeszcze są… Często kryją ciekawe wydarzenia, które pomagają lepiej zrozumieć skomplikowaną i mało znaną historię Śląska.

Jako wrocławianka czuję się w obowiązku przedstawić moje miasto. W tym celu stale uzupełniam kategorię “Wrocławskie Spacery” z naszymi ulubionymi miejscówkami i ciekawostkami, nie tylko na spacery z dziećmi.

Wychodzę z założenia, że nie trzeba wielkich, dalekich egzotycznych podróży, aby nauczyć dzieci (i siebie!) odkrywania i obserwowania świata, a największe skarby można znaleźć na “własnym podwórku”. Dlatego założeniem bloga SilverMint jest tworzenie Kopalni Podróżniczych Skarbów.

Zapraszam także na mój profil na Instagramie, gdzie publikuję relacje z wyjazdów i ciekawych aktywności, które urozmaicają rodzinną codzienność.

SilverMint Makuch2000 Instagram
Odwiedź mój profil na Instagramie

Współpraca

Od 2000 roku zawodowo zajmuję się działalnością w branży turystycznej i eventowej. Z wykształcenia jestem geografem, menadżerem turystyki oraz komunikacji społecznej. W ramach projektów związanych z moim blogiem i social mediami, współpracuję z obiektami turystycznymi (noclegi, atrakcje), organizacjami turystycznymi, urzędami oraz lokalnymi grupami działania. Podejmuję się promowania inicjatyw i produktów przewidzianych dla rodzin i dzieci, edukacyjnych, czy ekologicznych. W sprawie współpracy napisz do mnie na: pytania@silvermint.pl.

SilverMint blog podróżowanie z dziećmi
Wróć na stronę główną