Hej, tu Magda. Witaj na moim blogu.

Skoro tu zaglądasz, pewnie chcesz się dowiedzieć więcej o tym, kim jestem i czym się zajmuję.

Autorka bloga Silvermint.plZ wykształcenia jestem geografem.

Z zawodu - menedżerem podróży i eventów.

A prywatnie - mamą 3 córek.

Ze wszystkich miejsc na wyjazdy, najbardziej kocham góry. Próbuję "zarazić" nimi także moje dzieci.

Pokazuję świat dzieciom

- zaczynając od najbliższej okolicy i pięknych zakątków Dolnego Śląska. Uczę odkrywać i obserwować przyrodę. Pokazuję, jak czytać mapę. Taką papierową.

Moje dzieci już dobrze wiedzą, co zabrać na wycieczkę do lasu, co spakować na weekend na górskim szlaku, co przyda się na wczasach w Chorwacji, a co na wyjeździe narciarskim. Bez problemu przygotowują swoje walizki na letnie kolonie. A ja wiem, jak zamienić zwykły spacer w pełną emocji wyprawę po skarb.

Od 20 lat mieszkam we Wrocławiu. Pokazuję dzieciom to miasto i mimo że wielką fanką miast nie jestem, znajduję w nim wiele ciekawych zakątków, do których warto wybrać się z dziećmi. Napisałam przewodnik "Wrocławskie Spacery", w którym pokazuję nasze ulubione miejsca.

Zawodowo dopinam eventy na ostatni guzik - a prywatnie? Oczywiście, też. Choć już od jakiegoś czasu dzieci okazują się w tym bardzo pomocne.

Stubaier Gletscher dzieci na lodowcuNasze rodzinne wyjazdy są (raczej) normalne ;-)

Nie zabieram eleganckich sukienek z metkami, ubrań na sesje zdjęciowe na górskich szczytach, czy plażach. Omijam tłoczne, modne kurorty, parki rozrywki i sale zabaw.

Skupiamy się na poszukiwaniach ciekawej przyrody i wspólnym rodzinnym, spokojnym czasie, którego w codzienności jest tak mało. Staram się zawsze znaleźć też czas na swój własny odpoczynek.

Radzę też innym mamom,

szczególnie tym młodszym, jak zorganizować wyjazd z dziećmi. Pamiętam dobrze, gdy szykowałam się na swój pierwszy wyjazd z bliźniakami-niemowlętami na zimowe ferie. Ach... Teraz uśmiecham się pod nosem, pisząc te słowa, ale wtedy nie było ani łatwo, ani śmiesznie. Mimo że miałam za sobą setki perfekcyjnie zorganizowanych podróży służbowych dla ogromnej masy ludzi. I wydawało mi się, że o wyjazdach wiem wszystko.

Inaczej przygotowujesz się do podróży z jednym dzieckiem. Inaczej z dwójką. Przy trójce dzieci niektóre rzeczy zaczynają się komplikować. Chociażby miejsce na foteliki w samochodzie. Albo nocowanie. Nie wszystkie hotele posiadają rodzinne pokoje dla 2+3. Listy tego, co zabrać na wyjazd, zaczynają się niebezpiecznie wydłużać. Poza tym... nie da rady wziąć wszystkich płaczących dzieci na ręce ;-) Ale przecież są rodziny z większą liczbą dzieci, którym też udaje się poznawać świat.

Nie będę przekonywać Cię, że z dziećmi można wszystko

bo tak nie jest. Nie wszystko można, nie zawsze można. Nie zawsze się da i nie zawsze się chce. Nie będę udowadniać, że wszystko jest kwestią dobrej organizacji. Na wiele rzeczy nie mamy wpływu, a jak powszechnie wiadomo, dzieci chorują dzień przed planowanym wyjazdem.

Czasem warto odpuścić niektóre rzeczy, niektóre miejsca, niektóre plany. Odczekać rok, czy dwa, by móc cieszyć się nimi wspólnie z dziećmi.

Zapraszam Cię do skorzystania z moich pomysłów na wyjazdy, z porad i sprawdzonych rozwiązań.

Odwiedź mój profil na Instagramie Makuch2000 i zobacz relacje z aktualnych wypadów.

Możesz do mnie napisać. Jeśli masz jakieś pytania o to, jak przygotować wyjazd z dziećmi, gdzie jechać, na co zwrócić uwagę? Jak nie zwariować na wakacjach i mieć czas na ciepłą kawę? Odpowiadam na każdy e-mail wysłany na: pytania@silvermint.pl.logo silvermint blog