fbpx

Wrocław z dziećmi (START): 10 ulubionych tras +info tipy

with Brak komentarzy
Wrocław z dziećmi. Poznaj 10 moich ulubionych tras z najciekawszymi miejscami we Wrocławiu - "Wrocławskie Spacery". Spisałam je specjalnie dla osób odwiedzających Wrocław z dziećmi. Chociaż w sumie... bez dzieci też!

Zapisz ten wpis w przeglądarce, aby mieć wszystko w jednym miejscu podczas wizyty we Wrocławiu.

 • Chcesz zwiedzić Wrocław?
 • Chcesz zobaczyć coś interesującego – dla siebie, dla dzieci?
 • Jesteś pierwszy raz w moim mieście? I może nieco zagubiona?
 • A może ostatnim razem nie zobaczyłaś wiele?

W tym wpisie znajdziesz także zestaw najważniejszych informacji praktycznych, które przydadzą Ci się podczas pobytu we Wrocławiu: jak dojechać i poruszać się po mieście, gdzie jeść, gdzie spać i gdzie spotkać jakiegoś krasnala...

Pomysł na te Spacery wziął się – jak większość moich pomysłów – z życia 😉

Wrocław, Mostek Pokutnic
Pokażę Ci m.in. najlepsze punkty widokowe na Wrocław

Zwiedzić Wrocław z dzieckiem i przetrwać (strajk)

Mieszkam we Wrocławiu od 20 lat. Gdy odwiedzają mnie znajomi z dzieciakami, szukamy pomysłu na spędzenie wolnego czasu. I zazwyczaj trzeba znaleźć w tym pomyśle złoty środek. Rodzice chcą coś zobaczyć, a dzieci nie chcą się nudzić zabytkami. Rodzice nie mają ochoty zaliczyć kolejnej nudnej sali zabaw, jakich pełno w każdym innym mieście. A dzieci chcą spędzić dzień na zabawie i niecodziennych atrakcjach. Co tu zrobić?

Często piszą też do mnie znajome osoby, także te wirtualne koleżanki z innych miast, co fajnego robić we Wrocławiu z dziećmi, bo wybierają się na kilka dni.

Mam więc w zanadrzu kilka takich tras, które zazwyczaj im proponuję. Taka sztuka kompromisu – coś dla dziecka, coś dla rodziców.

W każdym z tych miejsc byłam z dziećmi. Wybrałam to, co uważamy za najfajniejsze.

W czasie strajku dzieci się nie nudzą

Ostatniej wiosny sporo zwiedzałyśmy z córkami. "Pomógł" nam w tym trochę strajk nauczycieli. Pojawiło się sporo wolnych od szkoły dni. Zazwyczaj każdy wolny czas staramy się spędzać poza miastem, ale akurat w czasie strajku nie było to możliwe - nie znaliśmy daty jego zakończenia. Stwierdziłam więc, że czas najwyższy poodwiedzać "zaległe" wrocławskie muzea, miejsca, które sama dobrze znałam, ale dzieci jeszcze tam nie były. Dzień za dniem odwiedzałyśmy więc nowe atrakcje. Trochę relacji z tych dni jest na moim profilu na Instagramie.

Stwierdziłam, że trzeba zebrać teraz te wszystkie najfajniejsze miejsca i ułożyć je w trasy tak, aby mieć "gotowce" dla znajomych, którzy wciąż chcą się dowiedzieć, co i jak zobaczyć z dzieciakami w stolicy Dolnego Śląska.

Na jak długo przyjedziesz i dlaczego tak krótko?

Oczywiście, nie każdy ma do dyspozycji trzy tygodnie na zwiedzanie miasta. A nawet jeśli, to i tak pewnie nie zobaczy się wszystkiego. Poza tym, jak to bywa z dziećmi - plany swoje, życie swoje.

Każdą trasę zaplanowałam na jeden dzień. Wiem jednak, że nie zawsze może to się udać. Możesz ją podzielić na kilka części albo po prostu wybrać to, co będzie dla Twoich dzieci najciekawsze - to Ty znasz je najlepiej.

Wiele też zależy od tego, w jakim wieku są Twoje dzieci. Na ile lubią chodzenie, spacerowanie, oglądanie nowych miejsc? Dużo zależy też od pogody.

Dla małych dzieciaczków na pewno przyda się wózek spacerowy lub nosidełko/chusta na takie trasy. Dla starszych przewidzimy w programie jakieś ciekawe punkty. Będą zmęczone, ale cudownie odzyskają siły, jeśli na końcu wycieczki znajdzie się jakiś plac zabaw...

Wrocław, karuzela w Parku Staromiejskim
Pokieruję Was na fajne place zabaw we Wrocławiu

Uwaga, krasnale na trasie!

Spacerując po Wrocławiu na pewno spotkacie wrocławskie krasnale. Na rogu ulicy, gdzieś przy bankomacie, albo na latarni… Wiesz, że jest już prawie 400 figurek w całym mieście? Powstały szlaki krasnali, a w punkcie informacji turystycznej w Rynku lub w specjalnym puncie Krasnal Info tuż obok ratusza możesz nabyć mapki krasnalowych tras, przewodniki z legendami, ciekawostkami, a także oczywiście wiele pamiątek i drobiazgów z ich wizerunkiem. Jest także aplikacja na smartfony.

My mamy w mieście kilka swoich ulubionych krasnali. Spotkasz je na moich trasach.

Skąd wzięły się krasnale we Wrocławiu?

Rzeźby krasnali ustawiane są w przestrzeni miejskiej od 2005 roku. Ich opiekunami są instytucje publiczne, firmy a także osoby prywatne.

Pomysł wywodzi się od ruchu „Pomarańczowej Alternatywy” z lat '80 – malowanych w mieście graffiti z wizerunkiem krasnali, ośmieszających system komunistyczny.

Pierwszym i najstarszym krasnalem jest Papa Krasnal – to mały pomnik ustawiony w 2001 r. na ul. Świdnickiej, właśnie w celu upamiętnienia „Pomarańczowej Alternatywy”. Dwa lata później agencja marketingowa Wanilia zaproponowała władzom Wrocławia nietuzinkowy pomysł na promocję miasta. Rzeźbiarz Tomasz Moczek stworzył pierwsze figurki krasnali z brązu, a miasto przekazało fundusze na realizację pomysłu.

Pierwsze krasnale pojawiły się w mieście 2005 r. i były to: Szermierz na pl. Uniwersyteckim, Rzeźnik na Starych Jatkach, Pracz Odrzański przy Przystani Kardynalskiej i Syzyfki na ul. Świdnickiej, chyba najbardziej znane i najczęściej fotografowane przez turystów krasnale. Pomysł chwycił. Ta pierwsza piątka stała się wzorem do tworzenia kolejnych rzeźb.

Pierwszym komercyjnym krasnalem był Pierożnik, ustawiony przed restauracją STP. Setnym jest 100matolog przed Wydziałem Lekarsko-Stomatologicznym Uniwersytetu Medycznego. Krasnale nie zawsze występują pojedynczo. Jest nawet krasnalowa orkiestra symfoniczna przy Narodowym Forum Muzyki.

Pokażę miejsca z najbardziej sympatycznymi krasnalami
Odnajdziesz najbardziej sympatyczne krasnale 😉
Krasnale Syzyfki, Wrocław
Niektóre krasnale, jak np. Syzyfki, mają bardzo ciężką pracę...
Wyspa Bielarska, Wrocław z dziećmi
... albo krasnalowa mama

Jakby krasnali było dla Was mało, możesz jeszcze bardziej urozmaicić trasy zwiedzania i nałożyć na nie mapę „skarbów” – czyli pobawić się w geocaching. Sporo jest miejsc we Wrocławiu, w których ukryto skrytki - kesze. Dzieci, te w wieku szkolnym, na pewno będą zaciekawione ich odkrywaniem. Jeśli nie wiesz, czym jest geocaching, przeczytaj o nim w moim artykule.

Wrocławskie Spacery, czyli co polecam zwiedzić we Wrocławiu z dziećmi

Oto spis moich ulubionych tras spacerowych z najciekawszymi miejscami we Wrocławiu, które warto zobaczyć będąc z dziećmi - i bez dzieci też! Niektóre artykuły nie są jeszcze aktywne – wciąż pracuję nad nimi 😉

1. Wokół Rynku: najlepsze punkty widokowe, krasnale i Park Staromiejski

2. Blisko Odry: Ostrów Tumski, bulwary i statkiem piękny rejs

3. Ogród Botaniczny na każdą porę roku

4. Lekcja geografii na Uniwersytecie, pizza i plac zabaw na wyspie

5. Sky Tower - najwyższy taras widokowy w Polsce & Kolejkowo - największa makieta kolejowa

6. Wodny świat: Hydropolis i Polinka

7. Okolice ZOO bez ZOO: tańczące fontanny, Ogród Japoński i Hala Stulecia

8. Zajezdnia, czyli ten kawał najnowszej historii, bez której nie byłoby niczego

9. Malumika - przekonaj się, że jesteś kreatywna

10. Ciekawe parki i place zabaw poza centrum miasta

Fontanna Zdrój, Rynek Wrocław
Fontanna Zdrój, nie można przejść obojętnie
Bańki, Rynek Wrocław
W ciepłe dni nad rynkiem krążą wielkie bańki. Jedno z okien kamienicy nie jest prawdziwe. Które? Sprawdź tutaj.
Ostrów Tumski z dziećmi, Wrocław
Dowiesz się, gdzie zjeść lody na Ostrowie Tumskim
Ogród Botaniczny Wrocław
Odpoczniesz wśród bujnej zieleni
Ossolineum, Wrocław
Usiądziesz na kawę w malowniczych zaułkach
Bulwary nad Odrą, Wrocław z dziećmi
Pospacerujemy bulwarami nad Odrą - są piękne szczególnie jesienią
Kolejkowo, Wrocław
Długo można wpatrywać się w szczegóły Kolejkowa
Wieża Matematyczna, Wrocław
Odkryjecie tajemnice Wieży Matematycznej na Uniwersytecie Wrocławskim
Fontanna Pergola, Wrocław
Letni wieczór można spędzić na koncercie nad stawem
Park Mamuta, Wrocław
Pokażę nasze ulubione place zabaw poza centrum...
Wrocław z dzieckiem, Malumika
...oraz miejsca, gdzie spędzamy kreatywny czas

Wrocław z dziećmi to nie tylko ZOO i Afrykarium

Jak widzisz, nie ma w moich propozycjach wrocławskiego ZOO. Do ZOO i słynnego Afrykarium przyjeżdżają tłumy turystów. Niejednokrotnie to właśnie wrocławski ogród zoologiczny jest głównym celem przyjazdu z dziećmi do Wrocławia. Zachwalać tego miejsca nie trzeba. Dobrze jest jednak wiedzieć, że oprócz wizyty w ZOO można spędzić we Wrocławiu świetny czas z dziećmi.

Musisz pamiętać, że w długie weekendy, wakacje, generalnie ciepłe letnie i wiosenne dni, kolejki do wrocławskiego ZOO są gigantyczne. Tworzą się korki na pół miasta, brakuje miejsca na wielkim parkingu przy ogrodzie zoologicznym. Będziesz zwiedzać w tłumie. Mimo tego, nie chcę Cię zniechęcać do odwiedzenia tego miejsca. Jeśli tylko będziesz świadoma tych niedogodności, zwiedzanie ZOO będzie dla dzieci wspaniałym przeżyciem.

Z uwagi na te ciągłe tłumy i fakt, że moje dzieci często mają wycieczki do ZOO w ramach programów edukacyjnych ze szkoły i przedszkola, nie jest to miejsce, w którym my spędzamy nasz rodzinny czas wolny. Jeśli już mamy jechać do ZOO, chętniej wybieramy to opolskie – spokojniejsze i pięknie położone.

To musisz wiedzieć! Zanim zaczniesz zwiedzanie Wrocławia z dziećmi

Przeczytaj kilka najważniejszych informacji praktycznych. Przydadzą się szczególnie tym, którzy pierwszy raz przyjeżdżają do Wrocławia z dziećmi.

Dojazd do Wrocławia

Samolotem

We Wrocławiu mamy piękne lotnisko. Nie waham się użyć tego określenia – „piękne” i nie przemawia za mną lokalny patriotyzm. Ten naprawdę ładny, przestronny i nowoczesny terminal z miłą i szybką obsługą, co rusz zdobywa nagrody Busines Travel Award.

Z lotniska do centrum miasta można dostać się komunikacją miejską. Autobusy linii 106 i 129 kursują do Dworca Głównego PKP. Jest też Wro Airport Express, który kursuje na tej trasie bez przystanków, a bilet kosztuje 10 zł. Rozkłady jazdy znajdziesz na stronie lotniska.

Wrocław, lotnisko
Wrocław, lotnisko

Pociągiem

Intercity Pendolino jedzie z Warszawy do Wrocławia 3h34min, a „zwykły” Intercity 4h28 min. Tak podaje strona PKP Intercity, ale rzeczywistość w polskich kolejach bywa różna, jak dobrze wiesz. Za to na miejscu czeka na Was zupełnie niezwykły budynek dworca głównego oraz kultowy neon „dobry wieczór we Wrocławiu”.

Dworzec Główny PKP, Wrocław
Dworzec Główny PKP, Wrocław

Samochodem

W ostatnich latach zdecydowanie poprawił się nam dojazd do Wrocławia (i wyjazd z niego). Od południa dojedziecie do stolicy Dolnego Śląska płatną autostradą A4. Niestety w weekendy (szczególnie te długie), piątkowe popołudnia czy poniedziałkowe poranki bramki potrafią się mocno korkować.

Od zachodniej granicy prowadzi do Wrocławia bezpłatna autostrada A4, która tak naprawdę wcale nie powinna być nazywana autostradą. Niestety, praktycznie nie ma dnia bez wypadku na niej i m.in. z powodu braku pasa awaryjnego tworzą się na niej ogromne korki.

Zdecydowanie bardziej płynny ruch jest na otwartej w zeszłym roku drodze S5 w kierunku Poznania oraz na S8 prowadzącej do Warszawy.

Jak poruszać się po Wrocławiu?

Wrocław jest jednym z najbardziej zakorkowanych miast w Polsce. Według „Auto Świata”, znajduje się on na piątym miejscu (2019 r.), po Łodzi, Krakowie, Poznaniu i Warszawie. Szczególnie w okresie od października do maja, czyli w czasie roku akademickiego, na ulicach jest bardzo tłoczno. W weekendy jest nieco lepiej, ale i tak jazda rzadko kiedy bywa płynna. Wybawieniem od miejskich korków są wakacje. Szczerze mówiąc, uwielbiam jeździć po Wrocławiu w lipcu i w sierpniu 😉

Wrocławscy kierowcy, generalnie rzecz biorąc, są uprzejmi, chociaż niechlubne wyjątki mogą się trafić zawsze. Raczej nie ma problemu z włączeniem się do ruchu, jazdą na suwak, ustępowaniem pierwszeństwa pieszym, zwracaniem uwagi na rowerzystów. Ostatnio kierowców bardzo denerwują bus-pasy, które wytyczono na pasach wcześniej dostępnych dla wszystkich pojazdów. Zachowanie ostrożności i kierowanie się zasadą ograniczonego zaufania na pewno Ci nie zaszkodzi.

Poruszanie się samochodem po mieście wymaga orientacji w topografii miasta. Szczególnie ciasno jest w ścisłym centrum i w śródmieściu. Sporo jest ulic jednokierunkowych. Dużo problemów może sprawić Ci znalezienie miejsca do zaparkowania.

Gdzie zaparkować we Wrocławiu?

Centrum Wrocławia podzielone jest na 3 strefy płatnego parkowania (od poniedziałku do piątku w godz. 09.00-18.00). Płatność w parkometrach możliwa jest gotówką (monety!) lub za pomocą aplikacji mobilnej. Za pierwszą godzinę płacimy 2 lub 3 zł, w zależności od strefy. Płatność liczona jest za każdą minutę, a minimalny nominał to 50 gr.

Przyznam szczerze, że jeśli wybieram się do ścisłego centrum, rzadko korzystam z parkingów na ulicy. Raczej parkuję na wielopoziomowych parkingach podziemnych. Są droższe, ale zawsze znajdę na nich wygodne miejsce. Na poniższej mapce zaznaczyłam parkingi wielopoziomowe oraz parkingi centrach handlowych, z których możesz skorzystać. Podałam także ceny (zaktualizowane jesienią 2019).

 • Galeria Dominikańska (pon.-sob. 07.00-22.00, nd. 08.00-21.00) – pierwsza godzina bez opłat, każda kolejna rozpoczęta godzina – 4 zł. To w chwili obecnej  najtańsza opcja parkowania na parkingu wielopoziomowym w okolicach wrocławskiego Rynku.
 • Szewska Centrum – 6 zł za każdą rozpoczętą godzinę, parking całodobowy
 • Parking Pegaz – 5 zł za każdą rozpoczętą godzinę, parking całodobowy
 • Parking Rzeźnicza 5 – 8 zł za każdą godzinę, całodobowy
 • Vratislavia Tower (Kino Nowe Horyzonty) – 8 zł za godzinę, całodobowy
 • Narodowe Forum Muzyki – 4 zł za pierwszą godzinę, następnie 1 zł za każde rozpoczęte 15 minut. Opłat można dokonywać także przez aplikacje MoBilet, wtedy jest taniej – 2,5 zł za każdą rozpoczętą godzinę.
 • Plac Nowy Targ – 5,5 zł za każdą rozpoczętą godzinę, parking całodobowy
 • Parking Panorama - całodobowy parking przy Panoramie Racławickiej, godzina ok. 4,5-5 zł, w ścisłym sezonie może brakować miejsca..
 • Renoma (pon.-sob. 06.00-23.00, nd. 07.00-22.00) - pierwsza godzina bezpłatna, druga i trzecia godzina 3 zł, kolejna godzina 4 zł.
 • Parking Wroclavia, całodobowy, pierwsza godzina bezpłatna, każda kolejna rozpoczęta – 4 zł

Przy ZOO jest duży parking wielopoziomowy, całodobowy – 6,5 zł za godzinę. Wiele osób odwiedzających ZOO korzysta także z parkingu w galerii handlowej Pasaż Grunwaldzki (pierwsza godzina bezpłatna, każda kolejna 3 zł) skąd dojechać można do ZOO tramwajem (ok. 10 minut) .

Korzystając z parkingów w galeriach handlowych musisz pamiętać, że mogą być one nieczynne w dniach ustawowo wolnych od pracy!

Komunikacja miejska we Wrocławiu

Jeśli zamierzasz spędzić więcej czasu w centrum miasta, a przypuszczam, że tak jest, skoro chcesz zwiedzać Wrocław, być może najrozsądniejszą opcją będzie dla Ciebie skorzystanie z komunikacji miejskiej. A dzieci uwielbiają jeździć tramwajami! Szczególnie, jeśli na co dzień nie poruszacie się komunikacją miejską.

Ciekawostka: Wrocław ma "śpiewający przystanek". W tramwajach i autobusach zatrzymujących się przy Teatrze Muzycznym Capitol nazwa przystanku "Arkady Capitol" jest wyśpiewana, a nie czytana przez lektora.

Poza tym, komunikacja miejska z pewnością będzie najtańszą opcją.

Jednorazowy, normalny bilet komunikacji miejskiej (na autobus, tramwaj) kosztuje 3,40 zł.

Ważne: wszystkie dzieci i młodzież ucząca się w szkołach podstawowych i średnich (max. do ukończenia 21 lat) na podstawie legitymacji szkolnej korzystają z komunikacji miejskiej we Wrocławiu za darmo!

Oprócz biletów jednorazowych można kupić bilety czasowe, krótko- i długoterminowe. Można rozważyć zakup np. biletu 72-godzinnego, jeśli we Wrocławiu spędzasz dłuższy weekend – taki bilet kosztuje 26 zł. Tutaj znajduje się cennik różnych opcji biletowych. Z kolei na tej stronie sprawdzisz rozkłady jazdy i wyszukasz połączenia.

Bilety kupuje się w biletomatach zainstalowanych we wszystkich autobusach i tramwajach. Jest to bardzo wygodna opcja! Musisz jednak pamiętać, że za taki bilet możesz zapłacić tylko kartą.

Jeśli chcesz kupić bilet za gotówkę, możesz to zrobić w automacie na przystankach. Nie na każdym przystanku jest taki automat.

Opcja płatności w pojeździe kartą jest najlepsza. Wybierasz opcję biletu, płacisz zbliżeniowo i jedziesz. A i nie zdziw się, bo żaden bilet się nie wydrukuje.

Ciekawostka nr 2: Zwróć uwagę na unikatowy krój pisma, jaki mają numery boczne wrocławskich tramwajów. Sięga on 1877 roku, a najbardziej charakterystyczna jest cyfra "2".

Auta elektryczne, miejskie rowery i hulajnogi

Ciekawą opcją są elektryczne auta i skutery Vozilla. Za pomocą aplikacji wypożyczasz pojazd na minuty. Wychodzi to często taniej niż np. taksówka. Poza tym, można poruszać się niektórymi bus-pasami oraz bezpłatnie parkować w miejskiej strefie płatnego parkowania. Jednak nie jest to dobra opcja dla rodzin z dziećmi – auta Vozilli nie są wyposażone w foteliki samochodowe.

Popularne są miejskie rowery i stanowisk do ich wypożyczenia jest coraz więcej. Są to jednak duże rowery, dla dorosłych, ewentualnie nastolatków. No i co z kaskami?

Podobnie rzecz się ma z modnymi hulajnogami elektrycznymi, których we Wrocławiu jest ostatnio zatrzęsienie. Może fajnie to wygląda, ale na pewno nie jest to rozwiązanie dobre dla dzieci. Owszem, można w bezpiecznym miejscu (np. Pl. Wolności przy Narodowym Forum Muzyki, czy Bulwar X. Dunikowskiego nad Odrą) wypożyczyć hulajnogę i popróbować z dziećmi krótkich przejażdżek, jednak trzeba pamiętać, że to ciężka i duża hulajnoga. Jazda na niej (przyspieszanie, hamowanie) wymaga wyczucia. I znów kwestia jazdy w kasku. Nie przyjedziesz przecież z własnymi kaskami pod pachą. A o wypadek nietrudno. Hulajnogi wypożycza się za pomocą aplikacji na telefon. Jeden telefon może odblokować jedną hulajnogę.

na hulajnodze po Wrocławiu
na hulajnodze po Wrocławiu - bez kasku nie polecam!

Gdzie nocować we Wrocławiu?

To temat rzeka! Jest mnóstwo obiektów: hoteli, apartamentów, hosteli,mieszkań, które można wynająć. Ceny zależą od lokalizacji, standardu i terminu pobytu. Czy ja mogę polecić jakieś konkretne miejsca na nocleg dla rodziny? Mieszkam we Wrocławiu, wiec zazwyczaj nocuję w domu 😉 Znam hotele przede wszystkim od strony ich oferty konferencyjnej, bankietowej, bo tym się zajmuję zawodowo od wielu lat.

Zostawiam Ci do dyspozycji booking.com - na pewno znajdziesz tam coś w cenie i konfiguracji odpowiedniej dla Twojej rodziny.

Booking.com

Jeśli miałabym polecić Ci jakiś hotel ze względu na lokalizację, to optymalnym miejscem byłby dla mnie Hotel HP Park Plaza. Weź go pod uwagę, jeśli rozważasz opcję typowego, miejskiego hotelu w centrum. Sam hotel to dość przeciętny w wyglądzie nowoczesny obiekt, wiele mu podobnych znasz z innych miast.

Jednak jest coś extra. Coś, czym wyróżnia się na tle hotelowej reszty. Docenić to potrafią tylko dzieciaki: jest położony tuż przy Wyspie Bielarskiej! To malutka wysepka na Odrze, której cały teren zajmują place zabaw. Tylko place zabaw 😉 Dla najmłodszych i dla trochę starszych dzieci. Do tego rzeka Odra, z kaczkami, łabędziami. Mostki, kładki. Czy dzieciom trzeba czegoś więcej, niż szaleństwa na placu zabaw po całym dniu zwiedzania?

Stąd jest blisko i na Ostrów Tumski, i na Rynek. Fajna baza wypadowa do pieszego zwiedzania starego miasta. Do innych miejsc (np. ZOO, Sky Tower, Kolejkowo i inne atrakcje opisane w Spacerach) można dojechać tramwajem..

Gdzie jeść we Wrocławiu?

Znowu ten sam problem – nadmiaru! Polecam coś niecoś w moich artykułach, ale trzeba pamiętać, że gusta są różne, a i portfele też są różne. Nawet jeśli polecę Ci miejsce, w którym dwa miesiące temu zjedliśmy pyszny obiad, to i tak nie masz gwarancji, że w międzyczasie kuchnia się nie zepsuła, albo może Twoja rodzina ma zupełnie inny gust.

Często mam zapytania o polecenie „jakiejś fajnej knajpki na rodzinny obiad”. Najlepiej, żeby było w samym centrum, dobre i tanio! Zazwyczaj nie idzie to w parze, jak dobrze wiesz. Z drugiej strony, cena nie jest wcale gwarancją jakości.

SilverMint-jedzenie

Podaję więc miejsca, które nam pasują, gdzie można zjeść pizzę, dobre lody, smaczny obiad i być może będą te miejsca także atrakcyjne dla Was. Będą one oznaczone tym zielonym znaczkiem z symbolem jedzenia.

Natomiast dla większego rozeznania proponuję Ci odwiedzić blogera Piotra i jego blog Wrocławskie Podróże Kulinarne. To jest kopalnia wiedzy o wrocławskich restauracjach. Są też aktualne rekomendacje, którymi bardzo często sama się kieruję. I oczywiście polecam też przeczytać opinie na TripAdvisor - kieruję się nimi przy wyborze restauracji podczas naszych podróży w kraju i zagranicą.


Podobał Ci się ten artykuł? Znalazłaś w nim przydatne informacje? Zostaw komentarz!

To dla mnie sygnał, że długie godziny poświęcone na przygotowanie tego przewodnika nie poszły na marne 😉

Wrocław z dzieckiem - zwiedzanie

Skomentujesz?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.